Bilgilendirme

Algida olarak,  ulusal yas ilan edilen bu dönemde, Gazze’de yaşanan vahim olaylar nedeniyle derin bir üzüntü duyuyor; bölgede yaraların sarılması ve kalıcı barış ortamının bir an önce oluşmasını yürekten diliyoruz.

Bu vesileyle belirtmek isteriz ki, Algida hiçbir din, mezhep, dil, ırk ve siyasi görüş doğrultusunda kurulmamış ve her zaman tam bağımsız bir marka olarak faaliyet göstermiştir. Ancak ne yazık ki, markamızın son günlerde asılsız iddialarla boykot listelerinde yer aldığını hayretle görmekteyiz.

Algida, dünyanın 190’ı aşkın ülkesinde faaliyet gösteren, çok uluslu bir şirket olan Unilever’in dondurma markasıdır. Unilever dünya üzerinde binlerce hissedarı bulunan, %100 halka açık ve şeffaf bir şirkettir. Dolayısıyla, Algida’nın, herhangi bir kişi, aile, din, devlet vb. yapı tarafından sahiplenilmesi ve yönlendirilmesi kesinlikle söz konusu değildir. 

1990 yılından bu yana, Unilever Sanayi ve Ticaret Türk A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren Algida’nın ürünleri Türkiye’de Çorlu ve Konya fabrikalarında üretilmektedir. Algida, fabrika yatırımlarından, üretimine; sağladığı istihdamdan, hammadde satın almasına kadar önceliği daima Türkiye insanına ve üreticisine vererek, ülke ekonomisinin gelişmesine katkıda bulunmayı ilke edinmiş ve onbinlerce ailenin geçim kaynağı olmaktan onur duymuştur.

Hakkımızdaki iddialar tamamen gerçek dışıdır ve bu dayanakla yapılan tüm girişimler haksızdır. 25 yıla yakın süredir
içiçe olduğumuz ve sağduyusuna her zaman güvendiğimiz Türkiye kamuoyuna önemle duyururuz.Sevgi ve saygılarımızla,